Metody czyszczenia

Metody czyszczenia:

Jako pierwsi w Piasecznie i okolicach stosujemy innowacyjną amerykańską metodę prania i odświeżania wykładzin

oraz dywanów jaką jest Kapsułkowanie (Encapsulation).

METODA KAPSUŁKOWANIA – jest w zasadzie najnowszą metodą czyszczenia pielęgnacyjnego która, systematycznie zdobywa coraz więcej zwolenników. Najczęściej stosowana na dużych powierzchniach wykładzin dywanowych w celu ich systematycznego odświeżania co w znacznym stopniu odkłada w czasie konieczność czyszczenia dogłębnego. Kapsulacja należy do jednych z najszybszych metod czyszczenia i najbardziej ekonomicznych. Produkt rozpylamy na  powierzchnię za pomocą opryskiwacza ogrodowego, ciśnieniowego i wcieramy w runo wykładziny za pomocą maszyny szorującej – jednotarczowej wyposażonej w odpowiedni pad czyszczący.  Podczas etapu czyszczenia zabrudzenia są rozpuszczane i jednocześnie zamykane w mikro kapsułki, które po tym dokładnie zbieramy odkurzaczem wyposażonym w turboszczotkę, który dodatkowo rozczesze runo wykładziny. Dzięki zastosowaniu niewielkiej ilości produktu wykładzina jest sucha i gotowa do użytku w przeciągu 20-30 minut !

Stosujemy też metody dogłębnego czyszczenia runa  takie jak pranie ekstrakcyjne i szamponowanie.

METODA EKSTRAKCYJNA polega na jednoczesnym wypłukaniu powierzchni odpowiednim detergentem oraz odessaniu z niej pozostałości po zabrudzeniach, a także resztek wcześniej zaaplikowanej chemii. Do płukania ekstrakcyjnego używamy odkurzaczy piorących (ekstrakcyjnych) renomowanej angielskiej marki Numatic popularnie zwanych ekstraktorami. Jest to metoda najbardziej dogłębnego czyszczenia runa wykładziny bądź dywanu. Metodę tą stosujemy też do prania tapicerek meblowych i samochodowych.

METODA SZAMPONOWANIA to zdecydowanie najpopularniejsza i najstarsza metoda prania dywanów i wykładzin na całym świecie. Opiera się na zastosowaniu produktów wysokopieniących tak zwanych szamponów. Które wcieramy w powierzchnię ręcznie lub za pomocą maszyny szorującej – jednotarczowej wyposażonej w miękką szczotkę. Metoda szamponowania może służyć jako sposób czyszczenia dogłębnego, penetrującego głębokie zabrudzenia oraz jako sposób czyszczenia pielęgnacyjnego. Używanie szamponów jest szczególnie popularne podczas czyszczenia dywanów orientalnych i wykładzin wełnianych ze względu na bezpieczną formułę dla kolorów, redukcję brązowych przebarwień oraz wzbogacanie produktów o rozjaśniacze i wybielacze optyczne. Dzięki temu efekty czyszczenia na takich tkaninach często są bardzo spektakularne. Nowoczesne szampony zawierają również formułę krystalizującą dzięki której nie pozostawiają żadnych osadów na czyszczonej powierzchni. Wystarczy po wyschnięciu dokładnie ją odkurzyć.

SUCHE WIÓRKI to najczęściej rekomendowana metoda czyszczenia pielęgnacyjnego przez producentów wykładzin dywanowych. Charakteryzuje się przede wszystkim brakiem jakiejkolwiek ilości wody w trakcie czyszczenia stąd jest metodą zdecydowanie najbardziej bezpieczną dla wszystkich tkanin - czyszczenie odbywa się zupełnie na sucho! Doskonale sprawdzająca się na wykładzinach welurowych oraz na podłogach dystansowych, którym nie grozi zalanie obwodów elektrycznych znajdujących się pod wykładziną. Systematyczne przeprowadzanie takiego rodzaju odświeżania w znacznym stopniu odkłada w czasie konieczność czyszczenia dogłębnego. Produkt, w formie drobnych wiórek nasączonych roztworem chemicznych rozkłada się na powierzchnię po czym wciera szorowarką walcową, która doskonale wnikają w głąb włókien. W trakcie czyszczenia wiórki absorbują brud rozpuszczany na włóknach. Po upływie kilkunastu minut wiórki należy zebrać za pomocą odkurzacza kolumnowego. Wykładzina nadaje się do użytkowania niezwłocznie po zakończeniu procesu czyszczenia.

ekspert w dziedzinie czystości

nie zwlekaj zamów już dziś - 669 002 969