Pranie dywanów i wykładzin

profesjonalne pranie wykładzin i dywanów


Profesjonalne czyszczenie wykonywane przez doświadczonych fachowców

Od wielu wieków dywany i wykładziny goszczą w naszych domach, od zawsze były symbolem dostatku oraz miłym dodatkiem estetycznym.
Niestety dywan i wykładzina to też rojowisko roztoczy - nie dość, że gromadzą duże ilości kurzu, to zawarte w ich włóknach białka i celuloza, ludzki naskórek, włosy czy sierść to idealne warunki do rozmnażania i rozwoju szkodliwych drobnoustrojów wywołujących alergie. Nie wystarczy wyprać wykładziny czy dywanu raz na kilka lat…. Konieczne jest systematyczne dbanie o ich stan. Wykładzina i dywan z czasem ulega trwałym odbarwieniom i przetarciom, które spowodowane są zabrudzeniami. Aby temu zapobiec należy czyścić je przynajmniej raz w roku dogłębną metodą ekstrakcyjną oraz dwa razy do roku pielęgnacyjną metodą kapsułkowania bądź metodą tzw. suchych wiórków. Dlatego w naszej firmie stosujemy różne metody czyszczenia dywanów i wykładzin, dopasowane do materiału z jakiego są wykonane oraz stanu ich zabrudzenia.
Posiadamy odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz sprzęt. Jesteśmy ekspertami w czyszczeniu dywanów i wykładzin w mieszkaniach, domach, obiektach oświatowych i biznesowych.

etapy prania wykładzin i dywanów

Bezpieczne, skuteczne i ekologiczne metody prania wykładzin i dywanów

rozpoznanie rodzaju
runa i materiału

odkurzanie specjalnym odkurzaczem kolumnowym
i usunięcie sierści oraz włosów

dobór odpowiedniej metody czyszczenia

czyszczenie właściwe

odplamianie

kontrola jakości – ewentualne poprawki, zaczesanie runa

pomożemy Ci w każdej sytuacji
metody prania wykładzin i dywanów

Bezpieczne, skuteczne i ekologiczne metody prania wykładzin i dywanów

METODA EKSTRAKCYJNA

polega na jednoczesnym wypłukaniu powierzchni odpowiednim detergentem oraz odessaniu z niej pozostałości po zabrudzeniach, a także resztek wcześniej zaaplikowanej chemii. To metoda najbardziej dogłębnego czyszczenia runa wykładziny bądź dywanu.
Metodę tą stosujemy też do prania tapicerek meblowych i samochodowych. Do płukania ekstrakcyjnego używamy odkurzaczy piorących (ekstrakcyjnych) renomowanej angielskiej marki Numatic oraz przy większych powierzchni stosujemy automat piorący Nilfisk AX 310.

METODA KAPSUŁKOWANIA

jest w zasadzie najnowszą metodą czyszczenia pielęgnacyjnego która, systematycznie zdobywa coraz więcej zwolenników. Najczęściej stosowana na dużych powierzchniach wykładzin dywanowych w celu ich systematycznego odświeżania co w znacznym stopniu odkłada w czasie konieczność czyszczenia dogłębnego. Kapsulacja należy do jednych z najszybszych metod czyszczenia i najbardziej ekonomicznych. Produkt rozpylamy na powierzchnię za pomocą opryskiwacza ogrodowego, ciśnieniowego i wcieramy w runo wykładziny za pomocą maszyny szorującej – jednotarczowej wyposażonej w odpowiedni pad czyszczący. Podczas etapu czyszczenia zabrudzenia są rozpuszczane i jednocześnie zamykane w mikro kapsułki, które po tym dokładnie zbieramy odkurzaczem wyposażonym w turboszczotkę, który dodatkowo rozczesze runo wykładziny. Dzięki zastosowaniu niewielkiej ilości produktu wykładzina jest sucha i gotowa do użytku w przeciągu 20-30 minut !

SUCHE WIÓRKI

to najczęściej rekomendowana metoda czyszczenia pielęgnacyjnego przez producentów wykładzin dywanowych. Charakteryzuje się przede wszystkim brakiem jakiejkolwiek ilości wody w trakcie czyszczenia stąd jest metodą zdecydowanie najbardziej bezpieczną dla wszystkich tkanin - czyszczenie odbywa się zupełnie na sucho! Doskonale sprawdzająca się na wykładzinach welurowych oraz na podłogach dystansowych, którym nie grozi zalanie obwodów elektrycznych znajdujących się pod wykładziną.
Produkt, w formie drobnych wiórek nasączonych roztworem chemicznych rozkłada się na powierzchnię po czym wciera szorowarką walcową, która doskonale wnikają w głąb włókien. W trakcie czyszczenia wiórki absorbują brud rozpuszczany na włóknach. Po upływie kilkunastu minut wiórki należy zebrać za pomocą odkurzacza kolumnowego. Wykładzina nadaje się do użytkowania niezwłocznie po zakończeniu procesu czyszczenia.

Zaufaj profesjonalistom – zapraszamy do skorzystania z naszych usług!!!
Udzielamy rabaty dla stałych Klientów.

ekspert w dziedzinie czystości

nie zwlekaj zamów już dziś - 669 002 969