Jak usunąć nieprzyjemny zapach z dywanu lub kanapy?

Dlaczego kanapa i dywan brzydką pachną?

Tapicerowane meble oraz dywany znajdują się w niemal każdym domu. Pełnią nie tylko funkcje użytkowe, dzięki nim wnętrze staje się bardziej przytulne i nastrojowe. Niestety z czasem mogą zacząć nieprzyjemnie pachnieć, co jest spowodowane gromadzeniem się kurzu, piasku i błota przenoszonego na obuwiu, tłuszczu z oparów kuchennych czy okruchów jedzenia. Brzydki zapach tapicerki czy dywanów może być także związany z posiadaniem małego dziecka czy zwierzęcia.

Zastanawiasz się, jak usunąć nieprzyjemny zapach z kanapy? Bez względu na przyczynę, przykrą woń można łatwo zlikwidować. Zanim przystąpisz do akcji, sprawdź jednak zalecenia producenta dotyczące czyszczenia danego mebla bądź wykładziny dywanowej. Poniżej podpowiemy, jak usunąć nieprzyjemny zapach z dywanu oraz tapicerki zarówno domowymi metodami, jak i przy pomocy specjalistycznych preparatów.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z kanapy – domowe sposoby

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z kanapy – jednego z najważniejszych mebli w salonie? Można próbować się go pozbyć, stosując naturalne środki do czyszczenia, takie jak soda oczyszczona, która rozsypana na tapicerkę, a następnie usunięta odkurzaczem, wchłania nieprzyjemną woń. Można również wykorzystać naturalne olejki eteryczne, np. rozmarynowy czy z drzewa herbacianego. Aby efekt tych zabiegów był zadowalający i trwały, zazwyczaj należy powtarzać je wielokrotnie. Jeżeli nie mamy tyle czasu bądź metody te nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, warto sięgnąć po gotowe środki chemiczne.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z dywanu – środki chemiczne

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z dywanu lub kanapy szybko i na długo? Warto zastosować profesjonalne pochłaniacze zapachów. Tego rodzaju produkty pomogą raz na zawsze usunąć drażniący aromat, który pozostał po zalaniu czy ubrudzeniu mebla bądź dywanika. W przypadku nieprzyjemnego zapachu spowodowanego kontaktem materiału z moczem kota czy psa, można sięgnąć po neutralizator odorów pochodzenia organicznego.